Laivheli stuudioilusas Lõuna‑Eestis

Tule salvestusele!

Oleme uus väike hubane salvestusstuudio Maaritsas, kaunil Otepää kuppelmaastikul.

Salvestame lauljaid, instrumente, teksti ja videointervjuusid.

Teeme helifailide järeltöötlust ja masterdamist.

Vaata fotogaleriid

Kirjuta meile

Millised projektid sobivad meie stuudiosse

Meie juures saad salvestada laulu ja instrumente ükshaaval või kahekesi koos teise muusikuga. Me stuudios saab salvestada ka teksti. Kui projekti vajadused sobivad meie võimalustega, siis salvestame ka videointervjuusid.

Võta salvestusprojektist osa ilma ise kohale tulemata

Salvestusprotsessist saab reaalajas osa võtta ka üle interneti. See võimalus võib olla väga hea alternatiiv projektijuhile, juhendajale või kellelegi teisele, kes soovib jälgida salvestuse kulgu ja vajadusel rääkida kaasa otsuste tegemisel. Üle internetiühenduse saab reaalajas kuulata nii heli kui jälgida videopilti.

Salvestusruumis on muusikule ekraan, kuhu saame saata selle videopildi, mida muusik vajab. Näiteks võib seal näidata üle neti teisest kohast ühenduses oleva juhendaja videopilti.

Millised projektid meie stuudiosse ei sobi

Me ei saa salvestada muusikalisi kollektiive, kus muusikud tahavad oma partiid salvestada üheaegselt kogu kollektiivina ja vajavad selleks avaramat ruumi või saali.

Meile ei sobi ka sellised projektid, kus muusik vajab salvestuse ajal tavalisest suuremat liikumisruumi.

Turvaline ka viiruste ajal

Oleme viirusperioodile kohaselt loonud turvalised salvestustingimused, et stuudio personal poleks muusikutega lähikontaktne.

Mitte ainult funktsionaalselt, vaid ka kaunilt disainitud salvestusruumis on olemas kõik vajalik, et saaksid end mõnusalt tunda kogu tööpäeva vältel. Muusikutele on oma isiklik tualettruum.

Ruumid on su saabumiseks korralikult desinfitseeritud.

Viirusperioodi turvalisusele aitab kaasa ka võimalus abistavatel isikutel salvestusprotsessist osa võtta ilma ise kohale tulemata. Loe sellest lähemalt siit.

Hubane atmosfäär

Kunstnik Nerva koos abilistega disainis ja tegi valmis inspireeriva interjööri, mis on üheks põhjuseks, miks me muusikutel on olnud päeva lõpus kahju stuudiost lahkuda.

Näiteks saad ise valida, millist värvi on seinte valgus. Ükskord üks laulja vahetas värvi peaaegu iga fraasi tagant. Seletas, et valgus peab lihtsalt vastama täpselt sellele jupile, mida ta parasjagu laulab. Ja meie olime ka rõõmsad!

Põrandat katab ülipehme taevassinine vaip, millel on mõnus isegi pikutada. Padjadki on olemas!

Rohkem pilte stuudio interjöörist leiad fotogaleriist.

Õue astudes oled keset kaunist kuppelmaastikku, mis aitab kaasa, et iga puhkepaus annaks vajalikku uut energiat, olgu väljas talv või suvi. Kui välja ei taha minna, saad pilku puhata kaunil vaatel, mis tuleb sulle läbi stuudio põrandani ulatuva akna.

Lõhnakas lõi spetsiaalselt meie stuudio jaoks ideaalsed lõhnasegud, et su loovust toetaks korraga kõik sinu meeled.

Lühidalt öeldes, oleme hoolega mõelnud, et sul oleks meie stuudios mõnus.

Hea tehnika

Kasutame head kaasaegset tehnikat. Tänu sellele on salvestuse protseduur mõnusam ka muusikule, sest saame segada just sellise monitooringu segu, mida muusik tahab. Tegelikult saab muusik soovi korral ka täiesti ise juhtida, milliseid kanaleid kui palju ta parajasti kuulda soovib.

Meie hea tehnika võimaldab kõrget salvestuskvaliteeti.

Kaasaegsed vahendid, parim tarkvara ja heliinseneri kogenud nobedad näpud teevad vajadusel salvestustöö käigus ära ka täpse monteerimise. Lisateenustena pakume ka vähemat või põhjalikumat järeltöötlust.

Salvestustel kasutame tavaliselt mikrofone me enda tehnikalaost. Aegajalt tekib siiski spetsiifilisemaid vajadusi, mida meie tehnikapark ei kata. Sellisel juhul laenutame vajalikud seadmed oma partneritelt. Muidugi täiendame jõudumööda oma mikrofonide valikut, et olla erinevateks vajadusteks võimalikult hästi valmistunud.

Salvestusruumi kollases räkis on Midas lavaboks, milles on 16 Midas Pro kaugjuhitavat mikrofonieelvõimendit. Sealt kontrollruumi liigub signaal kõrgkvaliteetse digitaalsignaalina. Meie stuudioruume ühendav digikaabel laseb paralleelselt läbi kuni 96 kanalit mõlemas suunas. Kontrollruumi poolel on mikserina kasutusel Midas M32R Live.

Midas Blue Sennheiser Neumann AKG Røde Line6 Apple Avid Adobe Yamaha Roland •••

Meie tehtud tööd

Meie noor stuudio ja meeskond on olnud osalised praeguseks juba mitmekümne väljaantud laulu salvestamises, järeltöötluses ja masterdamises.

Kui tuled meile külla, saad soovi korral mõningaid neist meie stuudios ka kuulata.

Mõned helinäited me miksimisest ja masterdamisest on kuulamiseks väljas siin.

Peame lugu konfidentsiaalsusest

Pea meeles: kui me just ei ole sinuga teisiti kokku leppinud, siis me ei riputa kunagi netti üles ega jaga kellelegi mingil muul viisil sinu lugu, mis meie stuudio abiga on valmis saanud.

Ja kui sulle konfidentsiaalsus ikkagi muret teeb, siis tea, et me ei leki, vaid suudame hästi pidada ka su tähtsaid saladusi.

Tahad olla kindel, kas meie stuudio sobib sinu vajadustega?

Muusika on looming ja me ei ürita läheneda sellele ankeetide, vormide ega valemitega.

Kirjuta meile julgelt, kirjelda meile oma projekti ja ütle, mida ootad stuudiolt.

Kirjuta meile

Suhtleme ja mõtleme koos.

Kirjuta

Osale konkursil

ja võida tasuta salvestuspäev

Iga kuu valime konkursile saabunud töödest ühe projekti, mis saab auhinnaks ühe salvestuspäeva meie stuudios, heli järeltöötluse ja masterdamise.

Tingimused

Pane tähele: Need tingimused käivad auhinnalise tasuta salvestusprojekti kohta. Neid tingimusi ei kohaldata meie tavalistele klientidele, keda teenindame ärisuhte alusel.

 • Konkursil võivad osaleda kõik muusikud, nii algajad kui professionaalid.
 • Projekti salvestusega seonduvad vajadused peavad sobima meie stuudio võimalustega.
 • Ühes projektis tohib osaleda üks või ka mitu muusikut, ent kõigi vajalike salvestuste kogumaht peab mahtuma ühe salvestuspäeva sisse.
 • Projekt peab olema esitatud tähtaegselt ja vastama nõuetele (vt Kuidas osaleda allpool).
 • Salvestama tohib tulla vaid teoseid, mille autor on esitaja ise või millele on teose autor(id) andnud nõusoleku selle salvestamiseks või mis on litsentsivabad.
 • Auhinna saaja saab projekti salvestada võidule järgneva kalendrikuu jooksul. Kui kalendrikuu lõppedes on salvestus ikka tegemata, on Laivhelil õigus auhind tühistada.
 • Võiduprojekti ei saa vahetada teise projekti vastu ja võitu ei saa välja võtta ühelgi muul kujul.
 • Auhinnalise projekti valib välja Laivheli ja seda otsust ei saa vaidlustada.
 • Kui tähtaegselt ei esitatud ühtki nõuetekohast projekti, jääb auhind sel kuul välja andmata.
 • Auhinna kasutamiseks tuleb sõlmida leping, mis reguleerib stuudio kasutamise tingimused, korra ja osapoolte vastutuse.
 • Auhinna projekti raames Laivheli poolt salvestatud ja masterdatud salvestis kuulub esitaja(te)le. Stuudiole jääb õigus kasutada lühikest lõiget näidisena seni teostatud projektidest.
 • Esitaja(te)l on luba teha salvestusprotsessist foto- ja videovõtteid ning kasutada neid enda salvestise promoks.
 • Kui pooled pole omavahel teisiti kokku leppinud, on salvestise järeltöötluse ja masterdamise tähtaeg vaikimisi 1 kuu alates salvestuspäevast.
 • Avaldamisele kuuluvad muusikafailid, mis salvestisest luuakse, peavad sisaldama meta märget salvestaja ja masterdaja kohta. Täpne sõnastus antakse stuudio poolt kaasa.

Kuidas osaleda

Pane tähele: Need juhised käivad vaid auhinnalise tasuta salvestusprojekti kohta.

 • Tee oma projektist mõne käepärase vahendiga lihtne salvestus. See võib olla tehtud isegi mobiiliga. Soovitatavalt lugu terves pikkuses. Oluline ei ole kvaliteet ega see, kas salvestamisel juhtus vigu sisse. Tähtis on, et sellest saaks ettekujutuse, missuguse teosega on tegu.
 • Pane kirja lühike kirjeldus, mida projekti raames tuleks salvestada. Näiteks: Üks naishääl, üks elektriline kitarr ja trummikomplekt.
 • Kui on midagi erilist, millega tuleks arvestada, pane see ka kirja. Näiteks: Projekti teostamiseks oleks vaja ka kahte ööbikut.
 • Saada helifail ja kirjeldus e-postiga hiljemalt 10. kuupäeval. Kui ei jõudnud selleks ajaks, liigub su saadetud projekt edasi järgmise kuu konkursile.
 • Iga kuu hindame saabunud projekte ja valime neist välja ühe, mis saab auhinnaks tasuta helisalvestuspäeva Laivheli stuudios, samuti heli järeltöötluse ja masterdamise. Valik tehakse teatavaks hiljemalt 20. kuupäeval.
 • Kui sa ei võitnud, siis võid selle sama projektiga proovida ka järgmisel kuul. Ühe (või äratuntavalt sarnase) projektiga võib konkursil osaleda maksimaalselt 3 korral.

Järgmine tähtaeg

10.09.2021

Saada materjalid

Saada salvestis ja projekti kirjeldus
hiljemalt 10. kuupäeval aadressile
konkurss [ät] laivheli [punkt] ee.

Saadan meili

Senised tulemused

Väike paus

Kõik vahepeal saabunud tööd osalevad konkursil, mille tähtaeg on 10. september.

10. juuni 2021

Konkursile võeti vastu kokku 3 tööd.
Tasuta salvestuspäev: Diana K • Salvestatud!

10. mai 2021

Konkursile võeti vastu kokku 7 tööd.
Stuudio 5-liikmeline žürii otsustas anda auhinnad selliselt:
Tasuta salvestuspäev: Karel T • Salvestatud!
Eriauhind: Emma J L
Eriauhind: Mairo L

Laivheli stuudio tänab

 • Nerva pere
 • Lilian
 • Sofia
 • Laulupardid 🐤
 • Kõik me head sõbrad, kes on abiks olnud ja meid toetanud
 • Kõik hooandjad
 • Hooandja
 • Kõik, kes on teinud annetuse