Laivheli stuudioilusas Lõuna‑Eestis

Tule salvestusele!

Meil on hubane salvestusstuudio Maaritsas, kaunil Otepää kuppelmaastikul.

Salvestame lauljaid, instrumente, teksti ja videointervjuusid.

Teeme helifailide järeltöötlust ja masterdamist.

Oleme eriti osavad vokaali salvestamises ja järeltöötluses.

Vaata fotogaleriid

Kirjuta meile

Millised projektid sobivad meie stuudiosse

Meie juures saad salvestada laulu ja instrumente ükshaaval või kahekesi koos teise muusikuga. Me stuudios saab salvestada ka teksti. Kui projekti vajadused sobivad meie võimalustega, siis salvestame ka videointervjuusid.

Võta salvestusprojektist osa ilma ise kohale tulemata

Salvestusprotsessist saab reaalajas osa võtta ka üle interneti. See võimalus võib olla väga hea alternatiiv projektijuhile, juhendajale või kellelegi teisele, kes soovib jälgida salvestuse kulgu ja vajadusel rääkida kaasa otsuste tegemisel. Üle internetiühenduse saab reaalajas kuulata nii heli kui jälgida videopilti.

Salvestusruumis on muusikule ekraan, kuhu saame saata selle videopildi, mida muusik vajab. Näiteks võib seal näidata üle neti teisest kohast ühenduses oleva juhendaja videopilti.

Taustalaulu ja -koori tellimused

Saame sisse laulda taustalaulu või taustakoori partiid sinu projektile. Selleks ei pea sa ise kohalegi tulema. Võta ühendust!

Millised projektid meie stuudiosse ei sobi

Me ei saa salvestada muusikalisi kollektiive, kus muusikud tahavad oma partiid salvestada üheaegselt kogu kollektiivina ja vajavad selleks avaramat ruumi või saali.

Meile ei sobi ka sellised projektid, kus muusik vajab salvestuse ajal tavalisest suuremat liikumisruumi.

Turvaline ka viiruste ajal

Oleme viirusperioodile kohaselt loonud turvalised salvestustingimused, et stuudio personal poleks muusikutega lähikontaktne.

Mitte ainult funktsionaalselt, vaid ka kaunilt disainitud salvestusruumis on olemas kõik vajalik, et saaksid end mõnusalt tunda kogu tööpäeva vältel. Muusikutele on oma isiklik tualettruum.

Ruumid on su saabumiseks korralikult desinfitseeritud.

Viirusperioodi turvalisusele aitab kaasa ka võimalus abistavatel isikutel salvestusprotsessist osa võtta ilma ise kohale tulemata. Loe sellest lähemalt siit.

Hubane atmosfäär

Kunstnik Nerva koos abilistega disainis ja tegi valmis inspireeriva interjööri, mis on üheks põhjuseks, miks me muusikutel on olnud päeva lõpus kahju stuudiost lahkuda.

Näiteks saad ise valida, millist värvi on seinte valgus. Ükskord üks laulja vahetas värvi peaaegu iga fraasi tagant. Seletas, et valgus peab lihtsalt vastama täpselt sellele jupile, mida ta parasjagu laulab. Ja meie olime ka rõõmsad!

Põrandat katab ülipehme taevassinine vaip, millel on mõnus isegi pikutada. Padjadki on olemas!

Rohkem pilte stuudio interjöörist leiad fotogaleriist.

Õue astudes oled keset kaunist kuppelmaastikku, mis aitab kaasa, et iga puhkepaus annaks vajalikku uut energiat, olgu väljas talv või suvi. Kui välja ei taha minna, saad pilku puhata kaunil vaatel, mis tuleb sulle läbi stuudio põrandani ulatuva akna.

Lõhnakas lõi spetsiaalselt meie stuudio jaoks ideaalsed lõhnasegud, et su loovust toetaks korraga kõik sinu meeled.

Lühidalt öeldes, oleme hoolega mõelnud, et sul oleks meie stuudios mõnus.

Hea tehnika

Kasutame head kaasaegset tehnikat. Tänu sellele on salvestuse protseduur mõnusam ka muusikule, sest saame segada just sellise monitooringu segu, mida muusik tahab. Tegelikult saab muusik soovi korral ka täiesti ise juhtida, milliseid kanaleid kui palju ta parajasti kuulda soovib.

Meie hea tehnika võimaldab kõrget salvestuskvaliteeti.

Kaasaegsed vahendid, parim tarkvara ja heliinseneri kogenud nobedad näpud teevad vajadusel salvestustöö käigus ära ka täpse monteerimise. Lisateenustena pakume ka vähemat või põhjalikumat järeltöötlust.

Salvestustel kasutame tavaliselt mikrofone me enda tehnikalaost. Aegajalt tekib siiski spetsiifilisemaid vajadusi, mida meie tehnikapark ei kata. Sellisel juhul laenutame vajalikud seadmed oma partneritelt. Muidugi täiendame jõudumööda oma mikrofonide valikut, et olla erinevateks vajadusteks võimalikult hästi valmistunud.

Salvestusruumi kollases räkis on Midas lavaboks, milles on 16 Midas Pro kaugjuhitavat mikrofonieelvõimendit. Sealt kontrollruumi liigub signaal kõrgkvaliteetse digitaalsignaalina. Meie stuudioruume ühendav digikaabel laseb paralleelselt läbi kuni 96 kanalit. Kontrollruumi poolel on mikserina kasutusel Midas M32R Live.

Midas Blue Neumann JZ Microphones Sennheiser Line6 Apple Avid Adobe Roland Yamaha Korg Elgato •••

Meie tehtud tööd

Meie stuudio ja meeskond on olnud osalised umbkaudu saja laulu salvestamises, järeltöötluses ja masterdamises.

Kui tuled meile külla, saad soovi korral mõningaid neist meie stuudios ka kuulata.

Mõned üksikud helinäited me miksija Efi töödest on kuulamiseks väljas siin.

Vahest mõni küsib, miks meil on netis väljas nii vähe helinäiteid. Meil on selleks oma hea põhjus. Loe edasi...

Peame lugu konfidentsiaalsusest

Pea meeles: kui me just ei ole sinuga teisiti kokku leppinud, siis me ei riputa kunagi netti üles ega jaga kellelegi mingil muul viisil sinu lugu, mis meie stuudio abiga on valmis saanud.

Ja kui sulle konfidentsiaalsus ikkagi muret teeb, siis tea, et me ei leki, vaid suudame hästi pidada ka su tähtsaid saladusi.

Tahad olla kindel, kas meie stuudio sobib sinu vajadustega?

Vaata, me ise oleme muusikud ja oleme püüdnud teha selle stuudio selliseks, mis meeldiks meile endale, kui midagi salvestada tahame. Kas see võiks meeldida ka sulle?

Muusika on looming ja me ei ürita läheneda sellele ankeetide, vormide ega valemitega.

Kirjuta meile julgelt, kirjelda meile oma projekti ja ütle, mida ootad stuudiolt.

Kirjuta meile

Suhtleme ja mõtleme koos.

Kirjuta

Laivheli stuudio tänab

  • Nerva pere
  • Lilian
  • Sofia
  • Laulupardid 🐤
  • Kõik me head sõbrad, kes on abiks olnud ja meid toetanud
  • Kõik hooandjad
  • Hooandja
  • Kõik, kes on teinud annetuse